Fio fond domácího trhu - měsíční zpráva

Portfolio manažer David Brzek shrnuje vývoj portfolia v měsíčním reportu za červenec 2020.

Červencový vývoj na akciových trzích přinesl poměrně odlišnou výkonnost v jednotlivých regionech. Největší optimismus panoval nadále na US trzích. Pokračující podpora centrální banky, pokrok ve vývoji vakcíny proti COVID-19 a předpoklad dalších ekonomických stimulů poslal hlavní US indexy na vyšší hodnoty. Širší US index S&P500 posílil o více jak 5 %, technologický Nasdaq rostl ještě výrazněji a opakovaně překonal svá historická maxima. Výkonnost v Evropě byla o poznání slabší, když panevropský index STOXX Europe 600 oslabil o 1 %. Pražská burza oslabila o téměř 4 %, při očištění o dividendy by byl pokles o něco nižší.

Pražská burza v úvodu měsíce posilovala, o své průběžné červencové zisky však přišla v druhé polovině měsíce. Sentiment nepřál především bankovním titulům a díky vysokému zastoupení tohoto sektoru v domácím indexu byl pokles výraznější. Z lokálních maxim index PX rychle oslabil o téměř 8 % a za červenec končil slabší o 3,85 %. Výkonnost byla rovněž ovlivněna rozhodným datem pro dividendu ČEZu, po kterém následoval technický pokles kurzu. Při očištění o tento vliv byl pokles trhu zhruba o procento nižší.

Hodnota kurzu fondu v červenci částečně korigovala růsty z předchozích měsíců. Citelný pokles domácího trhu v druhé polovině měsíce negativně ovlivnil výkonnost fondu a kurz oslabil na měsíční bázi o 2,91 %. Objem spravovaného majetku se nadále držel u hranice 85 mil. Kč.  Se začátkem prázdninových měsíců se snížil počet nově vydávaných podílových listů a příliv nových prostředků do fondu byl oproti předchozím měsícům nižší.

Kompletní měsíční zprávu najdete zde.


Fio investiční společnost, a.s.