Co vás zajímá

Nenašli jste odpovědi na všechny vaše otázky? Napište nám.
Vyplněním správného PSČ se Váš dotaz dostane k odpovědnému pracovníkovi k urychlenému zpracování.

Také se ptáte

Podílové fondy představují rozumný kompromis mezi konzervativnějšími produkty s nízkou rizikovostí a nízkým výnosem (spořicí účty nebo termínované vklady) a samostatným obchodováním na trzích cenných papírů (vyšší riziko, ale možnost vyšších výnosů). Podílové fondy jsou vhodné pro všechny typy investorů. Ocení je úplní začátečníci i zkušení investoři, pro které mohou být podílové listy fondů vhodným doplňkem jejich portfolia.
Díky možnosti investovat pravidelně menší peněžní částky jsou optimální formou dlouhodobého zhodnocování úspor. Výhodou může být i skutečnost, že nepotřebujete žádné zkušenosti s obchodováním s cennými papíry, jelikož se o podílové fondy stará tým zkušených portfolio manažerů.
Záleží na tom, co vám vyhovuje. Hlavní výhodou pravidelného investování je snížení rizika nesprávného načasování investice a také to, že nepotřebujete mít k dispozici velký vstupní kapitál, ale můžete do podílových listů investovat jen drobnější částky (od 300 Kč měsíčně).
Ve vaší aplikaci e-Broker vidíte možnost investování do podílových fondů na hlavní liště v záložce portfolio.
  1. Vyberte fond, do kterého chcete investovat.
  2. Klikněte na tlačítko nákup (zelená šipka).
  3. Zvolte, zda chcete investovat pravidelně nebo půjde o jednorázový obchod (Typ pokynu).
  4. Zadejte objem, ve kterém chcete podílové listy pořídit.
  5. Nakoupený fond vidíte ve svém portfoliu.
Nakupovat či prodávat podílové listy můžete samozřejmě i na kterékoliv pobočce Fio banky.

Do budoucna bychom chtěli nabídnout možnost investování do podílových fondů také prostřednictvím internetového bankovnictví.