Fio investiční společnost

Fio investiční společnost vznikla v roce 2018 a je dceřinou společností Fio banky, která je součástí české finanční skupiny Fio.
Fio banka je největším online brokerem v České republice a na Slovensku a obchodování na akciových trzích je jedním z pilířů její činnosti.
O Fio fondy se stará tým profesionálních portfolio manažerů, kteří mají bohaté zkušenosti s investičními strategiemi. 

Na začátku působení, v říjnu 2018, Fio investiční společnost představila své první podílové fondy, Fio fond domácího trhu a Fio globální akciový fond.

Klienti mohou nyní s podílovými listy obchodovat prostřednictvím Internetbankingu, aplikace e-Broker, telefonicky nebo osobně na pobočkách Fio banky.

Portfolio manažeři

David Brzek
David Brzek s investicemi na akciových trzích začínal jako mladý vysokoškolák. Od této chvíle uplynulo již téměř 20 let. Od roku 2001 pracuje ve finanční skupině Fio, kde strávil celý svůj profesní život. Od roku 2006 působí na dealingu, kde se na pozici portfolio manažera podílel na sestavování investičních strategií a obhospodařování klientských portfolií. V posledních letech vede oddělení Asset managementu.
Lukáš Brodníček
Lukáš Brodníček má 7 let zkušeností v oblasti investic a finančních trhů. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Část studia strávil na The Chinese University of Hong Kong. Je držitelem makléřské licence včetně derivátů.

Základní informace

Název: Fio investiční společnost, a.s.
IČO: 06704441
Sídlo: V Celnici 1028/10 (Millenium Plaza), 117 21, Praha 1
Zapsaná: v obchodním rejstříku vedeném rejstříkovým soudem v Praze, oddíl B, vložka 23153