Investice klientů do Fio fondů přesáhly 500 milionů Kč

Klienti již investovali do podílových fondů Fio investiční společnosti více než 500 milionů Kč. Fio globální akciový fond dosáhl od svého založení na zhodnocení téměř 50 %.

Do podílových fondů Fio investiční společnosti od jejich spuštění na konci roku 2018 vložilo své prostředky již více než 7 000 klientů. Aktuálně jsou v nabídce dva investiční fondy, v rámci kterých Fio investiční společnost spravuje majetek za více než 500 milionů Kč. Ve Fio fondu domácího trhu je spravován majetek za 130 milionů a ve Fio globálním akciovém fondu dokonce za více než 370 milionů Kč. Popularita globálního fondu je způsobena nejen společnostmi, do kterých fond investuje, ale také jeho prozatímní výkonností, která aktuálně dosahuje 47 % od založení fondu. „K půlmiliardové hranici spravovaného majetku jsme letos podle plánu mířili a máme velkou radost, že se nám jí podařilo dosáhnout již takto zkraje roku. Určitě tomu přispělo i spuštění možnosti investovat do Fio globálního akciového fondu v EUR, což přilákalo další nové tuzemské, ale i slovenské klienty.“ komentuje Jan Bláha.

Do fondů investují úplní začátečníci v oblasti investování, ale i zkušení klienti, kteří již mají svá zavedená akciová portfolia. „Nejznatelnější nárůst nových investorů byl hlavně loni na jaře, kdy vycítili příležitost i lidé, kteří normálně neinvestují. Nadprůměrný trend ale pokračuje i v tomto roce, kdy oba naše fondy zatím dosáhly na zhodnocení 3 - 6,5 % od začátku roku,“ dodává obchodní ředitel Fio banky Jan Bláha. Podílové listy mohou klienti nakoupit v investiční aplikaci e-Broker, přímo ve vlastním internetovém bankovnictví i na pobočkách banky, což společně s nulovými vstupními poplatky činí investici jednouchou a přístupnou pro všechny.


Fio investiční společnost, a.s.