Fio fond domácího trhu - měsíční zpráva

Portfolio manažer David Brzek shrnuje vývoj portfolia v měsíčním reportu za červenec 2021.

Pražská burza si při zohlednění čistých dividend v červenci připsala nejsilnější růst v letošním roce. Index PXN posílil o 6,44 %. Hlavní přísun pozitivních bodů zajistily především akcie Avastu, kde se spekulovalo o převzetí ze strany US konkurenta. Dařilo se rovněž akcií z finančního sektoru.

Silný červencový růst posunul NAV fondu na nová historická maxima, když kurz posílil o 4,24 % na hodnotu 1,1580. Zhodnocení od začátku letošního roku přesáhlo již 17 %. Pozitivní vývoj v absolutním vyjádření jde na vrub především Avastu, který po spekulacích o převzetí posílil o téměř 18 %. Zainvestovanost na konci měsíce vzrostla k hranici 88 %. Zvýšený objem prodejů nových podílových listů z posledních měsíců byl potvrzen a aktiva pod správou atakují hranici 175 mil. Kč.

V průběhu července se nejvýrazněji posilovaly pozice ve finančním sektoru. Erste Group z květnových lokálních maxim postupně ztratila téměř 13 % a dostala se až pod hranici 770 Kč. Nejintenzivnější nákupy probíhaly v polovině měsíce právě v blízkosti této úrovně. Zainvestovanost v titulu se zvýšila o téměř 2 % na 14,3 %.

Kompletní měsíční zprávu neleznete zde.


Fio investiční společnost, a.s.