Fio fond domácího trhu - měsíční zpráva

Portfolio manažer David Brzek shrnuje vývoj portfolia v měsíčním reportu za březen 2023.

Březen byl na globálních trzích ve znamení nervozity přicházející z bankovního sektoru. Krach na start- upy a krypto zaměřené Silicon Valley Bank a Signature nejistotu odstartoval, v Evropě situace vrcholila převzetím dlouhodobě strádající Credit Suisse ze strany konkurenční UBS. S výraznou podporou centrálních bank přišlo relativně rychlé uklidnění a širší indexy na měsíční bázi nakonec ztráty postupně umazaly. Americký index S&P500 dokonce vzrostl o 3,5 %, evropský Stoxx 600 ztratil 0,71 %. Pražská burza s vysokým zastoupením bankovních emisí poklesla o 4,3 %. Korekce z lokálních maxim byla necelých 10 %, následně byla část poklesů obdobně jako u globálních indexů umazána.

Prodejní aktivita z úvodu roku se ukázala jako opodstatněná a zvýšená míra hotovosti byla v průběhu volatilního března výhodou. S nervozitou na trhu fond v březnu oslabil o 3,18 %, pokles byl však mírnější než u sledovaných domácích indexů.

Objem spravovaného majetku se mírně snížil na hranici 375 mil. Kč. Po nákupech na nižších cenách se zainvestovanost zvýšila na 87 %.

Kompletní měsíční zprávu včetně přehledu výkonnosti naleznete zde.


Fio investiční společnost, a.s.