Fio fond domácího trhu - měsíční zpráva

Portfolio manažer David Brzek shrnuje vývoj portfolia v měsíčním reportu za duben 2024.
V průběhu dubna proběhla u globálních akcií první výraznější korekce v letošním roce. Americký širší index S&P500 ustoupil z historických maxim u hranice 5200 bodů zpět blíže k hranici 5000 bodů. Na měsíční bázi zaznamenal pokles o 4,16 % a jednalo se o první ztrátový měsíc po sérii pěti růstových měsíců.

Pražská burza si dokázala udržet růst i přes zhoršený globální sentiment. Dividendový index PX-TRnet posílil za duben o 3,39 % a domácí trh si připsal již osmý růstový měsíc v řadě. Dividendový index se dostal na svá nová historická maxima a od začátku roku již posílil o více jak 10 %. Podporou pro růst domácího trhu byly nadále především bankovní emise.

S pozitivním vývojem domácího trhu fond v dubnu rozšířil své letošní zisky. Hodnota majetku fondu se zvýšila o 2,18 % na závěrečný kurz 1,5743. Majetek pod správou se přiblížil hranici 450 mil. Kč. Portfolio těžilo z pokračujícího růstu bankovních emisí, ale i z dalšího oživení akcií Čezu. S dalším posunem na vyšší úrovně převažovala prodejní aktivita a realizace krátkodobých zisků u aktivně řízených pozic. Zainvestovanost se snížila k úrovni 85 % a struktura portfolia je aktuálně mírně defenzivnější než v předchozích měsících.   

Kompletní měsíční zprávu naleznete zde.


Fio investiční společnost, a.s.