Fio fond domácího trhu - měsíční zpráva

Portfolio manažer David Brzek shrnuje vývoj portfolia v měsíčním reportu za květen 2024.
V květnu se akciové trhy opět vrátily k růstu a mnoho světových indexů dosáhlo na nová historická maxima. Americký širší index S&P500 po dubnovém zaváhání posílil o silných 4,8 %. V Evropě byl pohyb umírněnější a index Stoxx Europe 600 přidal 2,63 %.

Domácí trh si udržel pozitivní sentiment a vylepšil již tak příznivý průběžný výsledek letošního roku. Květen byl na domácím trhu jednak ve znamení rozhodných dat pro dividendy u několika předních titulů, zároveň pokračovala výsledková sezona za první kvartál. Index PX posílil o 0,3 %, při zohlednění čistých dividend příslušný index posílil o 3,7 %.

V průběhu května došlo k posunu na nová historická maxima jak z pohledu kurzu, tak z pohledu spravovaného objemu. Obdobná věta zazněla opakovaně již v předchozích měsíčních zprávách, ta se však neomrzí ? Hodnota majetku fondu posílila o více jak 3 %, majetek pod správou se dostal přes hranici 460 mil. Kč. Ve fondu nadále mírně převažovala prodejní aktivita a zainvestovanost se snížila k hranici 83 %. Kromě velkých pozic Čez a Erste Group k růstu tentokrát pomáhaly i menší pozice s výraznějším pohybem – Karo Leather a Kofola.

Kompletní měsíční zprávu naleznete zde.


Fio investiční společnost, a.s.