Fio investiční společnost

Fio investiční společnost vznikla v roce 2018 a je dceřinou společností Fio banky, která je součástí české finanční skupiny Fio.
Fio banka je největším online brokerem v České republice a na Slovensku a obchodování na akciových trzích je jedním z pilířů její činnosti.
O Fio fondy se stará tým profesionálních portfolio manažerů, kteří mají bohaté zkušenosti s investičními strategiemi. 

Na začátku působení, v říjnu 2018, Fio investiční společnost představila své první podílové fondy, Fio fond domácího trhu a Fio globální akciový fond.
V prosinci 2022 vznikl za účelem rozšíření nabídky také Fio realitní fond.

Klienti mohou s podílovými listy obchodovat prostřednictvím Internetbankingu, Smartbankingu, aplikace e-Broker, telefonicky nebo osobně na pobočkách Fio banky.

Portfolio manažeři

David Brzek
David Brzek s investicemi na akciových trzích začínal jako mladý vysokoškolák. Od této chvíle uplynulo již téměř 20 let. Od roku 2001 pracuje ve finanční skupině Fio, kde strávil celý svůj profesní život. Od roku 2006 působí na dealingu, kde se na pozici portfolio manažera podílel na sestavování investičních strategií a obhospodařování klientských portfolií. V posledních letech vede oddělení Asset managementu.
Lukáš Brodníček, CFA
Lukáš Brodníček působí v oblasti investic a finančních trhů od roku 2012. Pracoval u předních obchodníků s cennými papíry a následně nastoupil do oddělení asset managementu Fio banky. Od roku 2018 působí ve Fio investiční společnosti jako portfolio manažer Fio globálního akciového fondu. Je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze. Část studia strávil na The Chinese University of Hong Kong. Je držitelem makléřské licence EFPA a titulu CFA.
Václav Kubáček
Václav Kubáček působil jako vedoucí oddělení akvizic, prodejů a oceňování v REICO investiční společnosti České spořitelny, kde měl na starosti kompletní transakční a valuační aktivity fondu. Pozici investičního manažera v oddělení akvizic zastával i ve společnosti CPI, kde realizoval mnoho projektů na trhu komerčních realit v ČR a SR. Své bohaté zkušenosti z nemovitostního trhu nyní zúročuje při budování a správě portfolia nemovitostního fondu Fio investiční společnosti. Je absolventem VŠE a mezinárodního manažerského programu CEMS MIM.

Základní informace

Název: Fio investiční společnost, a.s.
IČO: 06704441
Sídlo: V Celnici 1028/10 (Millenium Plaza), 117 21, Praha 1
Zapsaná: v obchodním rejstříku vedeném rejstříkovým soudem v Praze, oddíl B, vložka 23153


Nezohledňování nepříznivých dopadů investičních rozhodnutí na faktory udržitelnosti

Fio investiční společnost nezohledňuje žádné nepříznivé dopady svých investičních rozhodnutí na faktory udržitelnosti, a to z důvodu svého vlastního obchodního rozhodnutí.